25 Haziran 2011
    

ELPUB Dijital Yayıncılık ve Mobil Teknolojiler
Uluslararası Elektronik Yayıncılık Konferansı bu yıl on beşincisini İstanbul Kadir Has Üniversitesi Haliç Kampüsü’nde “Dijital Yayıncılık ve Mobil Teknolojiler” başlığı altında 22-24 Haziran 2011 tarihinde gerçekleştirdi. Çok çeşitli ülkelerden katılımcıların bulunduğu konferansta Hiperlink yöneticilerinden Serdar Katipoğlu Türkiye’nin ilk ve tek Türkçe e-kitap veritabanı olan Hiperkitap ile ilgili bir sunum yaptı.
3 Mayıs 2011
    

ANKOS 2011 Toplantısı
Elektronik yayıncılık alanında dünya çapında faaliyet gösteren yayıncı ve aracı firmalar ile üniversite ve araştırma kütüphaneleri arasında köprü vazifesi gören ANKOS (Anadolu Üniversite Kütüphaneleri Konsorsiyumu)’un kuruluşundan bu yana her yıl düzenli olarak yapılan toplantılarından 11. Yıllık Toplantısı 28 Nisan - 01 Mayıs 2011 tarihlerinde Muğla Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yapıldı.

Toplantıda Hiperlink genel müdürü Hayri YAVUZ firma ve Türkiye’nin ilk ve tek Türkçe e-kitap veritabanı olan Hiperkitap ile ilgili bir de sunum gerçekleştirdi.
28 Ekim 2010
    

Hiperlink ve Topluma Katkı
Esenler Belediyesi Türkiye’nin ilk dijital kütüphanesini, 26 Ekim 2010 Salı günü Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın da katılacağı bir törenle açıyor. Kitap olmayan kütüphanede, ansiklopedilerden roman ve hikâyelere kadar yaklaşık 6 bin dijital kitap yer alıyor.

Arkeolojik kazı çalışmalarının ardından restore edilen tarihi yapı, gençlik merkezi ve dijital kütüphane olarak Esenler halkına hizmet vermeye hazırlanıyor. İnşaatı ve iç düzenleme çalışmaları tamamlanan gençlik merkezi ve kütüphane 26 Ekim 2010 Salı günü saat 11.00’de Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın da katılacağı bir törenle hizmeti girmiştir.

Kitap olmayan kütüphane
Bu kütüphane diğer kütüphaneler gibi raflarında kitaplarını dizili olduğu ve kitabı elinize alıp okuyabildiğiniz kütüphanelerden farklı. Hiperkitap veritabanı bulunan elektronik kütüphanede 100 temel eser ile birlikte ansiklopedilerden, tarihi kitaplara, roman ve hikâyelerden antolojiye kadar çok geniş bir yelpazede yaklaşık 8 bin çeşit kitap dijital ortamda hazır durumda. Kullanıcılar kitapları bilgisayardan okuyabiliyor.