26 Kasım 2013
    

Hiperkitap Semineri (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi 26 Kasım 2013)
MSGSÜ kütüphane daire başkanı Hakkı Yılmaz, Türkçe akademik dil başlıklı bir sunum yaptı ve Türkçe e-kitap veritabanlarının bu süreçteki rolünü irdeledi.

Serdar Katipoğlu Hiperkitap'ın en son versiyonunun oluşum sürecini kütüphanecilik teknolojisi bağlamında anlattı.
6 Kasım 2013
    

CNKI - Hiperlink Semineri (İstanbul Ticaret Üniversitesi 5 Kasım 2013)
Joyce Zhang ve Serdar Katipoğlu CNKI akademik veritabanı hakkında ortak bir sunum yaptılar. İTİCU kütüphane daire başkanı Yasin Demirbaş akademik veritabanları ile ilgili bir konuşma yaptı. Ankos başkanı Ertuğrul Çimen'de konsorsiyum ve akademik veritabanları ilişkisini değerlendiren bir konuşma yaptılar.
15 Kasım 2013
    

Tüyap Kitap Fuarı İstanbul (2-10 Kasım 2013)
Hiperlink, Tüyap kitap fuarında stand açtı. Harun Karakuş ve Hayri Yavuz standda Hiperkitap'la ilgili sunumlar yaptılar.

Çin CNKI ile Hiperlink arasında CNKI akademik e-dergi veritabanı temsilcilik anlaşması yapıldı. Törene Harun Karakuş ve Serdar Katipoğlu katıldı. Törende Ankos başkanı sayın Ertuğrul Çimen akademik işbirliği ile ilgili bir konuşma yaptı. Ayrıca TKD İstanbul şube başkanı Mehmet Manyas'ta törene katıldı.
20 Ekim 2013
    

Tuebingen Üniversitesi kütüphane ziyareti
Hiperlink'ten Serdar Katipoğlu ve Harun Karakuş Tuebingen Üniversitesi kütüphanesini ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında yapılan toplantıda alınan karar sonucu Hiperkitap veritabanı deneme amaçlı Tuebingen Üniversitesine açıldı.
15 Ekim 2013
Frankfurt Kitap Fuarı 9-13 Ekim 2013
Hiperlink'ten Serdar Katipoğlu ve Harun Karakuş Frankfurt kitap fuarına katıldılar. Ebscohost standında Hiperkitap'ın sunumu yapıldı.